Warning: vsprintf(): Too few arguments in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expresswieczorny.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1390

Warning: mysqli_query(): Empty query in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expresswieczorny.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2024
Przesyłka z żywym prezentem – Express Wieczorny

Przesyłka z żywym prezentem

Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wykryła w przesyłce dwa żywe pająki. Paczka nadana w Holandii była zadeklarowana jako prezent. Nietypowy „towar” trafił do warszawskiego zoo.

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie skontrolowali przesyłkę pocztową, w której znaleźli dwa żywe pająki. 

Przesyłka pod specjalnym nadzorem

Do przesyłki nie załączono żadnych dokumentów, a jej zawartość została zadeklarowana jako prezent. Po jej rozpakowaniu okazało się, że w pojemnikach znajdują się dwa egzotyczne jadowite pająki.

Pająki z rodziny ptasznikowatych

W celu określenia ich przynależności gatunkowej, pająki zostały przewiezione do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Specjaliści z insektarium wraz z koordynatorem ds. CITES mazowieckiej izby ustalili, że pająki należą do rodziny ptasznikowatych i pochodzą z Ameryki Południowej.

Ponadto potwierdzono, że jeden z pająków to samiczka ptasznika czerwonokolanowego i znajduje się pod ochroną CITES.

Co grozi za nielegalne przewożenie okazów CITES

Brak dokumentów poświadczających legalne pochodzenie okazów CITES zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Wiele znalezionych przez KAS okazów objętych jest konwencją waszyngtońską CITES o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem.

Celem konwencji jest m.in. ochrona dziko występujących populacji zwierząt i roślin gatunków zagrożonych wyginięciem poprzez kontrolę, monitoring i ograniczanie międzynarodowego handlu nimi.

KAS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*