Warning: vsprintf(): Too few arguments in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expresswieczorny.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1390

Warning: mysqli_query(): Empty query in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expresswieczorny.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2024
Szkolny „elektryk” Yutonga dojedzie do Ożarowa Mazowieckiego – Express Wieczorny

Szkolny „elektryk” Yutonga dojedzie do Ożarowa Mazowieckiego

Ożarów Mazowiecki dołączył do grona gmin, które dzięki programowi „Kangur – Bezpieczna i ekologiczna droga do szkoły” startują z programem elektromobilności. Samorząd postawił na elektryczny autobus szkolny marki Yutong wraz ze stacją ładowania. Umowę podpisali burmistrz gminy Ożarów Mazowiecki – Paweł Kanclerz oraz prezes zarządu Busnex Poland – oficjalnego przedstawiciela firmy Yutong w Polsce – Marcin Kucharski.

 Bardzo się cieszymy, że kolejny samorząd w Polsce postawił na szkolne autobusy elektryczne marki Yutong. Tym razem nasz „elektryk” zawiezie do szkół dzieci z gminy Ożarów Mazowiecki. To kolejne potwierdzenie, że transport szkolny jest naszą specjalnością – powiedział Marcin Kucharski, prezes firmy Busnex Poland.

Zakup elektrycznego autobusu szkolnego został zrealizowany dzięki dofinansowaniu z prowadzonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej programu „Kangur”. Ożarów Mazowiecki – wraz z 15 innymi gminami z całej Polski – skorzystał z drugiej edycji programu. Podobnie jak Śniadowo i Ojrzeń, samorząd wybrał sprawdzony w Europie model Yutong ICE12.

Yutong ICE12, na którego postawiła gmina Ożarów Mazowiecki, został od początku zaprojektowany i zbudowany z myślą o transporcie dzieci do szkół. Autobus liczy niemal 12,5 metra długości, a na jednym ładowaniu osiąga ponad 300 kilometrów. Jest wyposażony w fotele z pasami bezpieczeństwa oraz windę, zapewniającą dostęp do pojazdu osobom niepełnosprawnym. Posiada również automatyczną klimatyzację i elektryczne ogrzewanie.

Pierwszym samorządem, który wybrał markę Yutong, była gmina Bobowa. Z powodzeniem wykorzystuje ona model E8, finansując jego zakup z inauguracyjnej edycji „Kangura”.

Yutong Bus to największy globalny dostawca autobusów i autokarów. Dzięki zaawansowanym technologiom oraz zakładom badawczo-rozwojowym i produkcyjnym o powierzchni 1,12 mln m2, firma jest w stanie dostarczać autobusy zasilane zieloną energią oraz paliwem tradycyjnym do miast na wszystkich kontynentach.

Grupa Yutong posiada cztery zakłady, zapewniające imponującą maksymalną dzienną zdolność produkcyjną w postaci 445 autobusów, z których już niemal 400 zasilanych jest alternatywnymi źródłami energii. W 2021 r. Yutong Bus dostarczył niemal 42 tys. pojazdów, osiągając 15-procentowy udział w rynku globalnym. Firma jest obecna już w ponad 30 krajach, w tym także w Polsce.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*