Warning: vsprintf(): Too few arguments in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expresswieczorny.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1390

Warning: mysqli_query(): Empty query in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expresswieczorny.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2024
AKT OSKARŻENIA W SPRAWIE WYŁUDZENIA NIENALEŻNEGO PODATKU VAT – Express Wieczorny

AKT OSKARŻENIA W SPRAWIE WYŁUDZENIA NIENALEŻNEGO PODATKU VAT

fot.pixabay
Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko dwójce mieszkańców powiatu sochaczewskiego, którym zarzucono posługiwanie się nierzetelnymi lub podrobionymi fakturami i wyłudzenie nienależnego podatku VAT. Straty Skarbu Państwa szacuje się na ponad 800 tys. złotych. Przestępstwo jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.
 
Sochaczewscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji pracowali nad sprawą posługiwania się nierzetelnymi lub podrobionymi fakturami VAT, które składano w Urzędzie Skarbowym w celu obniżenia wartości zobowiązań z tytułu należnego podatku. Postępowanie dotyczyło dwóch firm z branży transportowej.

Z ustaleń policjantów i Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie wynika, że osoby prowadzące dwie firmy transportowe posługiwały się nierzetelnymi lub podrobionymi fakturami wystawionymi przez firmy, których działalność ograniczała się jedynie do wystawiania fikcyjnej dokumentacji, a które w rzeczywistości nie prowadziły żadnej działalności gospodarczej.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie dwójce mieszkańców powiatu sochaczewskiego łącznie 57 zarzutów dotyczących m.in. lub posługiwania się nierzetelnymi lub podrobionymi fakturami oraz uszczuplenia należności publiczno-prawnej.

Szacuje się, że straty poniesione przez Skarb Państwa wyniosły ponad 800 tys. złotych. Na poczet przyszłych kar i roszczeń zabezpieczono nieruchomość i samochód.

Do sądu trafił już akt oskarżenia. Przestępstwo jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*