Warning: vsprintf(): Too few arguments in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expresswieczorny.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1390

Warning: mysqli_query(): Empty query in /home/klient.dhosting.pl/reporter34/expresswieczorny.pl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2024
Bezpieczny senior w powiecie – Express Wieczorny

Bezpieczny senior w powiecie

OŻARÓW MAZOWIECKI Uczestnicy Związku Emerytów i Rencistów koła nr 10 w Ożarowie Mazowieckim spotkali się w Starostwie Powiatu Warszawskiego Zachodniego z asp. Martą Dymek, policjantką ze starobabickiej komendy na co dzień zajmująca się profilaktyką społeczną. Policjantka w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny Senior w Powiecie Warszawskim Zachodnim” ostrzegała przed oszustami, którzy podają się za członków rodziny, krewnych, a także policjantów i wyłudzają często znaczne sumy pieniędzy.

W spotkaniu wzięli udział także wicestarosta Wojciech Białas oraz Marlena Kucharska, powiatowy rzecznik konsumentów, która zapoznała z obowiązującymi prawami konsumenckimi. Wspomniała też o technikach marketingowych stosowanych przez przedsiębiorców, nierzadko skutkujących zawarciem niekorzystnej umowy. Pani rzecznik udzieliła porad, jak unikać zagrożeń istniejących podczas zawierania umów sprzedaży, a także powiedziała, co należy zrobić, gdy niekorzystna dla konsumenta umowa została już zawarta. Przypomniano seniorom proste zasady sprowadzające się do tego, że policjant nigdy nie dzwoni z informacją o prowadzonej akcji. Policja nie prosi też o przekazanie komuś pieniędzy, przelania ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu.

Kampania „Bezpieczny Senior w Powiecie Warszawskim Zachodnim” jest wspólną inicjatywą starobabickiej komendy i Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

BN

Fot.   KPP Stare Babice

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*