Papierosy i plantacja marihuany – akcja służb w 4 województwach

Wspólna akcja KAS, CBŚP i Policji, Straży Granicznej doprowadziła do zabezpieczenia kilkudziesięciu ton tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz półproduktów do produkcji nielegalnych papierosów.
Szacunkowa wartość wyrobów akcyzowych to blisko 21 mln zł.
Podczas akcji wykryto również plantację konopi indyjskich.
 
Mazowiecka i łódzka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), Centralne Biuro Śledcze Policji z Warszawy i Kielc, Policja z Ostrzeszowa i Straż Graniczna z Tuplic przeszukały 7 miejsc na terenie woj. mazowieckiego, łódzkiego, opolskiego i wielkopolskiego.
 
W skontrolowanych lokalizacjach przeszukano halę magazynową oraz 14 samochodów ciężarowych i osobowych, ciągnik siodłowy i naczepy.
 
Zabezpieczono ponad 32 ton tytoniu, prawie 4,5 tony pyłu tytoniowego oraz 900 szt. gotowych papierosów bez polskich znaków akcyzy. Gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa mógłby stracić ponad 27 mln zł.
 
Zatrzymano 5 osób oraz mienie o wartości 235 tys. zł. Prokuratura Rejonowa w Sieradzu przedstawiła zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i karnoskarbowe. Zostali tymczasowo aresztowani.
 
Postępowanie prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie i Centralne Biuro Śledcze Policji Zarząd w Warszawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu. Sprawa ma charakter rozwojowy.
 
Wcześniejsze działania operacyjne doprowadziły do posesji w powiecie ostrzeszowskim. Na jej terenie znajdowała się hala produkcyjna, w której za płytami maskującymi wejście, znajdowała się plantacja konopi indyjskich. Na miejscu zatrzymano 2 mężczyzn. Jeden z nich miał przy sobie amfetaminę i przyznał się do stawianych mu zarzutów.
 
Zabezpieczono 324 krzewów konopi, marihuanę i amfetaminę o czarnorynkowej wartości ponad 400 tys. zł. Sprawę prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrzeszowie.
 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*