Dotacje na zmianę ogrzewania

BRWINÓW W Urzędzie Gminy Brwinów już kolejny rok z rzędu można składać wnioski o dotacje na zmianę sposobu ogrzewania. Piece węglowe mogą zostać zastąpione bardziej ekologicznym piecem gazowym, elektrycznym lub opalanym pelletem.
W 2021 r. warto zdecydować się na wymianę systemu ogrzewania i skorzystać z gminnego wsparcia, bowiem Brwinów przeznacza na dotacje na ten cel kwotę 250 tys. zł. To aż o 50 tysięcy więcej niż w roku ubiegłym. Z dofinansowania w wysokości 75 procent kosztów udokumentowanych fakturą (nie większych jednak niż 5 tys. zł.) mogą skorzystać m.in. osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne i przedsiębiorcy.
Wypełnione wnioski należy składać na adres: Urząd Gminy Brwinów, ul. Grodziska 12, 05-840 Brwinów do 31 lipca 2021 r. Będą one rozpatrywane według daty wpływu i kompletności, a w przypadku wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel w 2021 r. będą rozpatrywane w pierwszej kolejności w następnym roku budżetowym.
Szczegółowych informacji na temat dotacji udziela Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Brwinów, tel. 22 738 25 94.
Do tej pory z dotacji skorzystało 84 gospodarstw, a liczba mieszkańców gminy Brwinów, którzy wymienili piece na bardziej ekologiczne, z roku na rok rośnie.
Wymiana pieców przyczynia się znacząco do zmniejszania emisji szkodliwych pyłów i gazów do atmosfery i wpisuje się w realizację gminnego „Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Gminy Brwinów na lata 2018 – 2023”.
Zachęcamy zatem do skorzystania z gminnego wsparcia.
MK

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*