Zaatakował kobietę od tyłu

OŻARÓW MAZ. Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego przedstawili między innymi zarzut kradzieży zuchwałej 30-letniemu mieszkańcowi gminy. Mężczyzna chwilę przed zatrzymaniem zaszedł od tyłu kobietę i wyrwał jej z ręki portfel, a następnie uciekł.
Gdy tylko dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim otrzymał zgłoszenie o ujęciu przez obywatela mężczyzny, który w sposób zuchwały mial dokonać kradzieży, na miejsce natychmiast skierował załogę, w skład której wchodził policjant i strażnik miejski. Funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego mieszkańca gminy i osadzili go w policyjnej celi. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał ponad promil alkoholu w organizmie.
Jak ustalili policjanci, do kradzieży doszło, gdy kobieta przed wejściem do placówki handlowej wyciągnęła portfel i chciała wyjąć z niego pieniądze. Wtedy 30-latek zaszedł ją od tyłu i wyrwał z ręki portfel z zawartością pieniędzy i kart płatniczych, a następnie rzucił się do ucieczki. Świadkiem tego zdarzenia był przejeżdżający obok kierowca. Mężczyzna widząc, co się dzieje, nie pozostał obojętny i zareagował natychmiast. Zawrócił auto, a następnie dogonił 30-latka i nie pozwolił mu się oddalić. Na tą sytuację najechał strażnik miejski z pokrzywdzoną, którzy właśnie penetrowali teren poszukując sprawcy. Kobieta od razu po zdarzeniu powiadomiła strażnika, który nieopodal przeprowadzał interwencję. Informację o kradzieży funkcjonariusz przekazał dyżurnemu.
Podczas zatrzymania mężczyzna zaczął być agresywny i wulgarny. Grożąc funkcjonariuszce Straży Miejskiej chciał zmusić do odstąpienia od zatrzymania go. Gdy 30-latek wytrzeźwiał, policjanci przedstawili mu zarzuty. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstw i poddał dobrowolnie karze. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd
ego/ksp

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*