Randka nastolatków w pustostanie

LESZNO Gdy do lesznowskiego posterunku zgłosiła się matka 15-latki i poinformowała, że jej córka nie wróciła po nocy spędzonej u koleżanki do domu, dzielnicowy wspólnie z policjantem z ogniwa patrolowo-interwencyjnego natychmiast rozpoczął jej poszukiwania. Funkcjonariusze odnaleźli ją wraz z 16-latkiem w jednym z pustostanów.
Rano do Posterunku Policji w Lesznie zgłosiła się mieszkanka gminy, która poinformowała dzielnicowego, że jej 15-letnia córka nie wróciła do domu. Noc miała spędzić u swojej koleżanki. Gdy kobieta nie mogła się dodzwonić do córki, udała się do jej koleżanki. Ta jednak zaprzeczyła jakoby 15-latka miała u niej nocować. Dzielnicowy wspólnie z policjantem z ogniwa patrolowo-interwencyjnego natychmiast rozpoczął poszukiwania dziewczyny.
W swoich ustaleniach dotarł do rodziców 16-latka, którzy również potwierdzili, że syn po nocy spędzonej u kolegi nie wrócił jeszcze do domu. Funkcjonariusze odnaleźli parę w jednym z pustostanów. Wśród rzeczy, które należały do nich był alkohol, który wspólnie spożywali zeszłego wieczoru i papierosy należące do 16-latka. Sprawą zajęli się policjanci z zespołu do spraw nieletnich, którzy o tej sytuacji powiadomią sąd rodzinny.
Z policyjnych doświadczeń wynika, że w czasie pandemii są również inne zagrożenia, jakie czyhają na młodych ludzi. W tym czasie policjanci odnotowują także incydenty związane z paleniem papierosów, spożywaniem alkoholu czy zażywaniem narkotyków przez osoby nieletnie.
ego/ksp
fot. symboliczne Policja

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*