Zabrał portfel staruszce

Fot. Pixabay

GRODZISK MAZOWIECKI

W ciągu niespełna godziny grodziscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napaść na 81-letnią kobietę. Przy zatrzymanym funkcjonariusze znaleźli skradziony podczas rozboju portfel pokrzywdzonej.

Grodziscy policjanci zostali wezwani na jedną z ulic w mieście, gdzie miało dojść do napaści na starszą kobietę. Na miejscu funkcjonariusze zastali 81-latkę, która przedstawiła im przebieg zdarzenia. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że kilka minut temu przed wejściem do klatki schodowej bloku została zaatakowana przez nieznanego jej mężczyznę, który popchnął ją, a gdy się przewróciła, zabrał jej portfel z pieniędzmi i dokumentami. Policjanci natychmiast ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli poszukiwania w okolicy.

Po kilkunastu minutach poszukiwań mundurowi zauważyli idącą ulicą osobę, której wygląd pasował do ustalonego rysopisu napastnika. Na widok radiowozu mężczyzna zaczął się niepewnie zachowywać. Policjanci szybko przystąpili do jego zatrzymania. Podczas kontroli znaleźli przy nim portfel z dokumentami pokrzywdzonej kobiety.

Wykonane w sprawie czynności dochodzeniowo-śledcze pozwoliły na przedstawienie 37-latkowi zarzutu dokonania rozboju. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą nawet 12 lat więzienia.

KZ/ksp

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*