Nowy rozkład pociągów KM

Fot. Pixabay

REGION

13 grudnia wchodzi w życie rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich edycji 2020/2021 W nowym rozkładzie znajdzie się m.in. kilka nowych połączeń, a także wydłużenie relacji niektórych pociągów.

Jest to odpowiedź m.in. na sugestie naszych podróżnych. Wraz z początkiem obowiązywania nowego rozkładu w życie wchodzi także jego pierwsza korekta. Kontynuacja rozpoczętych już prac modernizacyjnych oraz rozpoczęcie kolejnych przełoży się na zmiany, których pierwszy etap zaplanowano na okres 13 grudnia 2020 r. – 13 marca 2021 r.

Rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich powstał w oparciu o obecnie obowiązujący rozkład. Największe zmiany związane są z rozpoczęciem prac nad przebudową stacji Warszawa Zachodnia. Pierwsza faza modernizacji będzie obowiązywała w okresie 13-31 grudnia. Część połączeń zaplanowanych w rozkładzie rocznym z uwagi na utrudnienia związane z przebudową stacji zostanie odwołana. Wybrane połączenia będą kursowały przez stację Warszawa Centralna z pominięciem przystanków Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion. Dodatkowo w godzinach wieczornych 14 grudnia nastąpi całkowita przerwa w ruchu na linii średnicowej podmiejskiej. Część połączeń będzie kursowała przez stację Warszawa Centralna, a niektóre skończą i rozpoczną bieg na stacji Warszawa Wschodnia. O zmianach w rozkładzie od dnia 1 stycznia poinformujemy w terminie późniejszym.

Ze szczegółowym rozkładem jazdy dla poszczególnych linii można się zapoznać w tabelach rozkładu jazdy na www.mazowieckie.com.pl.

KM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*