Uwaga na kieszonkowców

fot. Pixabay

GRODZISK MAZ. Po kilku zgłoszeniach kradzieży portfeli na grodziskim targowisku policjanci zorganizowali wzmożone działania w tym rejonie. W minioną sobotę miejscowych funkcjonariuszy wspierali także policjanci ze stołecznego wydziału wywiadowczo-patrolowego, który specjalizuje się w wykrywaniu tego typu przestępstw.

Podczas służby policjanci wydziału zwrócili uwagę na podejrzane zachowanie jednego z mężczyzn. Po krótkiej obserwacji okazało się, że podejrzany przy użyciu trzymanego w ręku urządzenia z torby kobiety stojącej przed nim wyjął jakiś przedmiot. Policjanci natychmiast podjęli interwencję wobec mężczyzny. Szybko zabezpieczyli przy nim portfel i specjalny chwytak, którym dokonał kradzieży. Okradziona 74-latka potwierdziła, że portfel należy do niej i miała go w torbie zakupowej. Zatrzymany trafił do celi grodziskiej komendy.

Po zebraniu materiałów dowodowych 62-latek usłyszał zarzut dokonania kradzieży zuchwałej. Mężczyzna przyznał się do popełnienia tego przestępstwa i dobrowolnie poddał karze 6 miesięcy pozbawienia wolności. Grodziscy policjanci potwierdzili, że mieszkaniec Warszawy był wcześniej wielokrotnie zatrzymywany za podobne przestępstwa. Wystąpili do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.

kz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*