Ulica 3 Maja na ukończeniu

Prace na moście w Lipkowie

Największa tegoroczna inwestycja drogowa powiatu warszawskiego zachodniego- modernizacja ul. 3 Maja w Izabelinie dobiega do końca. Ruch w połowie września został tam już przywrócony, chociaż prace wykończeniowe jeszcze trwają. Zakres prac został poszerzony, wykonana zostanie dodatkowo sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Tetmajera w Izabelinie, co podniesie bezpieczeństwo ruchu w tym rejonie.

Po zakończeniu wszystkich prac poinformujemy Czytelników o łącznych kosztach tej inwestycji. A dziś przypominamy, że jej realizacja jest możliwa dzięki środkom: Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Gminy Izabelin, a także środkom zewnętrznym pozyskanym przez PWZ z Funduszu Dróg Samorządowych (4 miliony 390 tys. zł. co stanowi ok. 80% kosztów tej inwestycji).

Rondo przy ul 3 Maja

Warto pamiętać, że rok wcześniej przy ul. 3 Maja za ok. 4 mln zł wybudowano rondo. Powiat na ten cel pozyskał środki zewnętrzne z Samorządu Województwa Mazowieckiego, w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu”. Dofinansowanie budowy ronda z tego programu wyniosło ok 2,5 mln zł, resztę finansowały wspólnie gm. Izabelin i Powiat Warszawski Zachodni.

Dziś już ul. 3 Maja wspólnie z rondem, imponuje swoim standardem i zachęca do jazdy zarówno samochodem jak i rowerem- powstał tam bowiem imponujący ciąg pieszo-rowerowy. Dla bezpieczeństwa ruchu drogowego wprowadzono na tej ulicy system dyscyplinowania kierowców- zielone światła na skrzyżowaniach palą się gdy jedziemy z odpowiednią prędkością, a przekroczenie szybkości skutkuje czerwonym światłem.

Pod koniec września w Izabelinie doszło do spotkania samorządowców z naszego powiatu z Wojewodą Mazowieckim Konstantym Radziwiłłem i Marszałkiem Woj. Mazowieckiego Adamem Struzikiem. Wspólnie oglądano rezultaty prac drogowców.

 

ul. 3 Maja

Nowe nakładki asfaltowe

Zarząd Dróg Powiatowych ogłosił przetargi wyłaniające wykonawców nakładek asfaltowych na kilku odcinkach dróg powiatowych. W najbliższym czasie planuje się wykonać nakładki: na drodze 3805W (dł. 800 m) w miejscowości Strojec gm. Kampinos, na ul. Szeligowskiej w gm. Ożarów Maz. (ok. 970 m) wraz remontem chodnika, zjazdów i peronów autobusowych, na drodze 4107W – na ul. Bieniewickiej (dł. 235 m) gm. Błonie, na drodze nr 4134W   (dł. 500 m) w Józefowie gm. Kampinos oraz wykonanie napraw cząstkowych na ul. Izabelińskiej w St. Babicach. Oferty zostały otwarte, aktualnie trwa ocena dokumentacji pod względem formalnym.

Ulica Górna i mosty

Jak już informowaliśmy, trwają prace przy rozbudowie ul. Górnej – drogi powiatowej nr 4102 W w Radonicach i Żukówce w gm. Błonie. W ramach tej inwestycji przewiduje się: wzmocnienie konstrukcji nawierzchni jezdni, budowę chodnika, zjazdów na posesje i odwodnienie. Długość modernizowanego odcinka wyniesie ok. 1,5 km. Zadanie jest współfinansowane przez Powiat WZ i gm. Błonie, a jego koszt wyniesie ok. 3,1 mln zł. Trwają także prace przy modernizacji mostów w Lipkowie (gm. Stare Babice) i w Józefowie (gm. Kampinos). W Lipkowie realizuje się obecnie prace brukarskie na moście.

MŁ.

Spotkanie na ul. 3 Maja w Izabelinie. Od lewej strony: Starosta Jan Żychliński, Marszałek Woj. Maz. Adam Struzik, Wójt Gm. Izabelin Dorota Zmarzlak, Wojewoda Maz. Konstanty Radziwiłł, Dyrektor KPN Mirosław Markowski. Fot. Wojciech Białas

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*