Sprzedawali podrobione towary zostali zatrzymani

Bielańscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zatrzymali 2 osoby, które do obrotu wprowadzały towary z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Funkcjonariusze zabezpieczyli podrobione perfumy, kosmetyki kolorowe, torebki damskie i okulary. 36-letnia kobieta i 48-letni mężczyzna usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw z art. 305 ustawy prawo własności przemysłowej. Straty pokrzywdzonych firm mogły sięgnąć kwoty ponad 160 000 zł. Zatrzymanym może teraz grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Działania bielańskich funkcjonariuszy z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją przeprowadzone po uzyskaniu informacji o handlu podrabianym towarem, zakończyły się zatrzymaniem 36-letniej kobiety i 48-letniego mężczyzny. Policjanci podczas przeprowadzonej akcji zabezpieczyli perfumy, kosmetyki kolorowe, torebki damskie i okulary z nielegalnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi światowych marek. Straty pokrzywdzonych firm mogły sięgnąć ponad 160 000 złotych.

Funkcjonariusze przedstawili zatrzymanym zarzuty za popełnione przestępstwa z art. 305 ustawy prawo własności przemysłowej, za co może im grozić kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

st.asp. Kamila Szulc/ea

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*