Podzielą Mazowsze

REGION Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, zapowiedział, że niebawem zapadną decyzje dotyczące projektu podziału Mazowsza na dwa województwa: mazowieckie i warszawskie.

Na antenie radia Polskie Radio 24 powiedział , że posłowie PiS z Mazowsza pracują nad projektem podziału woj. mazowieckiego, a decyzje czy zostanie on przedstawiony w najbliższym czasie, czy może później, zapadną niedługo. Przypomniał, że podział woj. mazowieckiego i utworzenie odrębnej warszawskiej jednostki administracyjnej był jednym z punktów programowych w wyborach 2019 r. zgłoszonym przez posłów PiS z Mazowsza.

Bardzo mocno mówił o tym (podziale woj. mazowieckiego – red.) na Mazowszu Jarosław Kaczyński. Mówił, że chodzi o to, aby stolica nie rozwijała się kosztem pozostałej części Mazowsza, lecz aby region również miał możliwości rozwoju m.in. przez szerszy dostęp do środków unijnych.

Minister zwrócił uwagę, że w wielu państwach Unii Europejskiej stolice są wydzielonymi jednostkami administracyjnymi. Wskazał na Berlin i Paryż.

msp

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*