Nastoletni rozbójnicy bili po głowie i kopali

Czterech 18 i 19-latków zatrzymali policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna. Są oni podejrzewani o dokonanie wymuszenia rozbójniczego do którego doszło w Piasecznie na ulicy Jarząbka. Przestępstwo, którego się dopuścili zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Do przestępstwa doszło w nocy 28/29 czerwca. 25- letni mężczyzna wracając do domu został zaatakowany przez czterech nieznanych mu młodych chłopców.

Z zebranych informacji wynika, że napastnicy, zadawali swojej ofierze ciosy po całym ciele. Bili po głowie i kopali. 25- latka przewrócili na ziemię, skradziono mu portfel z dokumentami, kartę bankomatową oraz telefon komórkowy.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego rozpoczęli działania poszukiwawcze, w ich wyniku już w środę zatrzymano pierwszych podejrzanych o udział w tym przestępstwie.

Łącznie w policyjne ręce wpadło czterech młodych mężczyzn. Podczas przeszukania u jednego z nich, policjanci odnaleźli skradziony telefon. Zaskoczeniem jest  wiek zatrzymanych najstarszy ma zaledwie 19- lat, a pozostali niedawno ukończyli lat 18.

Policjanci z wydziału dochodzeniowo- śledczego, którzy przejęli sprawę, wystąpili do prokuratora z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec wszystkich zatrzymanych. Przestępstwo wymuszenia rozbójniczego, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do la 10.
KSP

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*