W Lesznie powstanie  skatepark

W gminie Leszno mieszkańcy oczekują na wybudowanie inwestycji sportowej. Już niebawem ma powstać nowoczesny skatepark do wyczynowej jazdy na rowerach i rolkach. Będzie on zaprojektowany w klasycznej formie i w pełni bezpieczny dla młodych pasjonatów różnych ewolucji. Na razie gmina zapoznaje się z uwagami mieszkańców dotyczącymi tej inwestycji

Skatepark ma zawierać obustronne najazdy, kierujące na centralny element którym jest tzw. Funbox. Każda przeszkoda obiektu zaprojektowana jest tak, aby współgrała z całością, była w pełni funkcjonalna, oraz zapewniała płynną i bezpieczną jazdę rowerzystom i rolkowcom.

W przedstawionym do wglądu projekcie skatepark podzielony został na dwie sekcje. Pierwsza dla początkujących zawiera Quarter Pipe, Grindbox, Poręcz prosta oraz Bank Ramp. Natomiast dla zaawansowanych Quarter Pipe, Funbox i Bank Ramp. Są one niezależne od siebie. Dla użytkowników z dłuższym stażem jazdy i większymi umiejętnościami istnieje możliwość korzystania z obu sekcji, dzięki czemu obiekt staje się kompleksowy, oraz pozwala na ciągły rozwój. 

Bank Ramp służy do rozpędzania się na środkowe przeszkody skateparku, czyli funboxy, grindboxy i poręcze. Są też elementami, na których wykonuje się różnego rodzaju ewolucje. Banki mogą również stanowić elementy składowe platform. Z kolei minirampa jest elementem do zabawy i nauki nowych trików. Jest to przeszkoda, o której marzą wszyscy skaterzy.

Natomiast quartery służą do rozpędzania się na środkowe przeszkody skateparku – funboxy, grindboxy i poręcze. Mogą one też stanowić elementy składowe platform.

Funbox jest sercem każdego skateparku. Jest elementem z większą lub mniejszą ilością dodatków takich jak spady, poręcze, wybicia, grindboxy, schody. Może być w dowolny sposób rozbudowywany, co daje możliwość wykonywania nowych ewolucji i trików. Skateboardziści preferują funbox z jak największą ilością kombinacji, natomiast BMX-owcy i rolkarze elementy wyższe, umożliwiające wykonywanie skoków i salt.

Z kolei poręcz prosta jest elementem, który służy do zabawy i nauki nowych tricków. Powinna znaleźć się w każdym skateparku, zarówno małym, jak i dużym. Jest zazwyczaj elementem wolno stojącym, który uzupełnia płytę skateparku lub stanowi urozmaicenie funboxów czy platform.

Ostatni z zaplanowanych elementów Grindbox C służy do zabawy i nauki nowych tricków. Podobnie jak poręcze powinien znaleźć się w każdym skateparku, zarówno małym, jak i dużym. Jest też elementem wolno stojącym, który uzupełnia płytę skateparku .

Urząd gminy zaprosił mieszkańców o zapoznanie się z koncepcją skateparku oraz przedstawienie swych uwag i propozycji dotyczących skateparku. Samorządowcy apelowali szczególnie do młodzieży, by wyraziła swoją opinię o projekcie. Przez najbliższe dni będą rozpatrywane uwagi i wprowadzane korekty do planów.

BN

Fot. UG Leszno

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*