Błonie czyta dzieciom

Biblioteka Publiczna Gminy Błonie zorganizowała wydarzenie dla najmłodszych czytelników: “Błonie czyta dzieciom” w ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Wydarzenie, którego pomysłodawcą jest Fundacja ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom”, ma swoje lokalne odsłony w całym kraju.

Również i błońska Biblioteka w tym roku postanowiła przyłączyć się do tej pięknej akcji. Z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju Tydzień Czytania zorganizowany został w przestrzeni wirtualnej Facebooka, Instagrama oraz www Biblioteki i zaprzyjaźnionych Instytucji i Organizacji. W programie znalazło się głośne czytanie i quizy.

W tym wyjątkowym wydarzeniu gośćmi Biblioteki byli panie i panowie, których mali czytelnicy mogą znać z Ratusza, z bibliotek, ze szkoły i przedszkola. Przede wszystkim są to mamy i tatusiowie, którzy lubią czytać książki swoim dzieciom.

W Dniu Dziecka i przez cały tydzień czytali legendy ze zbioru „Legendy, baśnie i wiersze o Błoniu”. Autorami czytanych utworów byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Błonie, a zbiór legend zredagowany przez Aldonę Cyranowicz został wydany w 2008 roku przez błoński Ośrodek Kultury Poniatówka.

Jako pierwszy „Legendę o błońskim ratuszu” przeczytał Burmistrz Zenon Reszka.

Zapraszamy do słuchania i oglądania.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*