WKD kursuje po staremu

REGION Od 18 maja wróciły wszystkie połączenia w rozkładzie Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Więcej kursów również na linii Warszawa – Skierniewice.

 „Powrót do standardowego rozkładu jazdy następuje w związku z prowadzonym bieżącym monitorowaniem frekwencji w pociągach na linii WKD w ramach obowiązującego tymczasowego, specjalnego rozkładu jazdy pociągów z 21 marca. Dotychczasowe zmiany w strukturze ustanowionych ograniczeń, nakazów i zakazów z tytułu utrzymującego się stanu epidemii, wprowadzonego decyzją organów państwowych, w tym ograniczeń w zakresie przemieszczania się z wykorzystaniem środków publicznego transportu zbiorowego, uwzględniając bieżącą organizację ruchu pociągów, po początkowym okresie spadkowym, skutkowały w ostatnich dniach systematycznym wzrostem potoków podróżnych na linii WKD” – poinformował przewoźnik na swojej stronie internetowej. – „Kolejne posunięcia w kierunku sukcesywnego uruchamiania lub przywracania do funkcjonowania poszczególnych obszarów życia społeczno – gospodarczego, niewątpliwie wpłyną na dalszy wzrost mobilności ludności przy wykorzystaniu środków publicznego transportu zbiorowego”.

Oznacza to, że została przywrócona maksymalna przewidziana w rozkładzie jazdy liczba połączeń wynosząca łącznie 192 kursy w każdy dzień powszedni (dotychczas było to 122 kursy), w tym również częstotliwość co 10 minut w porze szczytów przewozowych. Działania te zapewnią utrzymanie obserwowanej tendencji w zakresie równomiernego i bezpiecznego lokowania podróżnych w poszczególnych pociągach.

Podwyższony został także limit pasażerów w komunikacji publicznej. Ile osób wejdzie na pokład? Tyle, ile wynosi połowa miejsc siedzących lub tyle, ile wynosi 30 procent liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących. W tym przypadku jednak połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna. Zgodnie więc z nowymi wytycznymi na WKD jednym pociągiem może podróżować maksymalnie od 150 do 152 osób (w zależności od taboru).

Od 18 maja zmiany weszły też w rozkładzie Kolei Mazowieckich. Co prawda, wciąż nie będzie obowiązywał standardowy rozkład, ale „z uwagi na zwiększoną frekwencję na każdej z głównych linii obsługiwanych przez Koleje Mazowieckie, w godzinach szczytu uruchomiono dodatkowe połączenia”.

Nowe rozkłady jazdy są na stronach WKD oraz na stacjach kolei.

oprac. BN

Fot. WKD

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*