Pawilon Kultury z ograniczeniami

GRODZISK  MAZ. Od poniedziałku, 18 maja dostępny dla mieszkańców jest Pawilon Kultury przy ul. Westfala w Grodzisku. Zmieniły się jednak godziny jego otwarcia i zasady korzystania. Jest też bardzo wiele ograniczeń.

Pawilon jest otwarty w poniedziałki, wtorki i środy od 14.00 do  19.00, a  w  czwartki i  piątki od  12.00 do  17.00. Można dokonać rezerwacji wybranej pozycji książkowej telefonicznie pod  nr (22) 100 58 70. Dyżurujący bibliotekarz przygotowuje zamówienie, które będzie do  odbioru w  filii w wyznaczonym terminie w bibliotece lub ksiażkomacie na stacji PKP. Wszystko zależy od tego, czy książka jest dostępna, czy akurat nie odbywa ustalonej przepisami kwarantanny.

Zastosowane są też określone procedury, które są wymagane przepisami sanitarnymi – ilość osób w placówce w danym czasie (4 osoby jednorazowo, a rodzic może wejść do biblioteki maksymalnie z dwójką dzieci do lat 13), skrócony czas pobytu w placówce, dystanse oraz środki zabezpieczające (rękawiczki i maseczki). Nie ma możliwości korzystania z przestrzeni box dla dzieci, strefyYou media, pokoju cichej pracy, sali komputerowej, sali konferencyjnej, które są nieczynne do odwołania. Od osób korzystających z biblioteki wymagane jest bezwzględnie noszenie masek ochronnych i rękawiczek (w przypadku braku rękawiczek należy pobrać je w bibliotece) oraz zachowanie bezpiecznej odległości.. Użytkownik bez rękawiczek i maski nie zostanie obsłużony.

W bibliotece wydziela się tzw. „drogę brudną” czyli stanowisko zwrotu zbiorów wracających, które zostaną poddane kwarantannie oraz tzw. „drogę czystą” dla zbiorów wypożyczanych z biblioteki. Przyjęte zbiory zostaną odłożone na okres 7 dni do worków, oznaczone datą zwrotu, odizolowane od innych egzemplarzy.

Nie ma wolnego dostępu do książek. Zawieszona jest do odwołania oferta kulturalno-oświatowa biblioteki

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*