OŚRODEK W NOWEJ SIEDZIBIE

Mieszkańcy Otrębus przez wiele lat korzystali z przychodni Vita-Med mieszczącej się w kilku pomieszczeniach na parterze zabytkowej Toeplitzówki przy ul. Wiejskiej. Za kilka miesięcy ośrodek zdrowia zmieni swoją siedzibę. Przeprowadzi się do budynku po dawnym przedszkolu, mieszczącej się na sąsiedniej posesji.

Zakład Opieki Medycznej Vita-Med wygrał ogłoszony w tym roku przetarg na dzierżawę budynku po przedszkolu wraz z otaczającą go działką. Obiekt ten sąsiaduje z dotychczasowym ośrodkiem zdrowia. Ta niewielka zmiana adresu jest też wygodna dla pacjentów korzystających z ośrodka, gdyż nie będą musieli zmieniać swych przyzwyczajeń. Pacjenci przyjeżdżający do przychodni samochodem nadal mogą korzystać z parkingu przed Toeplitzówką, co jest dla nich bardzo ważne.

Zmiana siedziby niesie za sobą też sporo korzyści. Największą jest fakt, że powiększy się powierzchnia użytkowa samego ośrodka zdrowia. W nowej siedzibie przychodni w Otrębusach personel medyczny i pacjenci będą mieli do dyspozycji niemal 200 metrów kwadratowych. Budynek dawnego przedszkola jest parterowy, murowany, z cegły i utrzymany w dobrym stanie. Nie będzie, więc konieczny większy remont, a tylko adaptacja pomieszczeń. Dodatkowo Vita-Med będzie mógł zagospodarować teren wokół budynku, gdzie wcześniej był urządzony plac zabaw dla dzieci. Cała działka jest ogrodzona, z bezpośrednim dostępem do ulicy Wiejskiej, gdzie jest furtka oraz do ulicy Parkowej, gdzie jest brama wjazdowa na teren.

Umowa dzierżawy została podpisana 6 maja przez Arkadiusza Kosińskiego, burmistrza Brwinowa oraz dr Stanisława Motyczyńskiego reprezentującego Vita-Med. 

– Placówka w Otrębusach zawsze była naszym oczkiem w głowie, a teraz zyskujemy możliwość podniesienia jej standardu – podkreślił po złożeniu podpisu pod umową doktor Motyczyński. Jak zaznaczył całkowity koszt prac adaptacyjnych i modernizacyjnych, w tym potrzebnych do przystosowania powierzchni do prowadzenia działalności leczniczej, dzierżawca nieruchomości wykona we własnym zakresie i na własny koszt. Umowa podpisana została na 30 lat. Otwarcie przychodni Vita-Med w jej nowej siedzibie zaplanowane jest jeszcze w tym roku.

BN

Fot. UMiG Brwinów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*