Rowerzyści poszaleją latem

PODKOWA LEŚNA Już wkrótce pasjonaci rowerowych akrobacji będą mogli poszaleć sobie na pumptracku, czy rowerowym torze. Inwestycja w Podkowie Leśnej rozpoczęła się z początkiem wiosny. Teraz jest już na finiszu.

Działka, na której został usytuowany pumptrack mieści się przy wjeździe do miasta, przy ulicy Brwinowskiej. Od wielu lat, jak zaznaczył Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej chciano to miejsce wydzierżawić. Jednak nie było na nie chętnych. W końcu pojawił się pomysł wybudowania rowerowego toru.

– Teraz to miejsce w Podkowie Leśnej może zyskać nowe życie i zapewne nowoczesny tor przyciągnie wielu pasjonatów rowerowych wyczynów nie tylko z terenu naszej gminy, ale okolic. Będzie też świetnym urozmaiceniem naszej sportowej oferty – zauważa  burmistrz.

Najpierw w tym miejscu, gdzie budowany jest Pumptrack odpowiednio przygotowano i utwardzono podłoże. Usypane zostały skarpy oraz wyznaczono trasy przejazdów, wszystkie zakręty i wzniesienia. Potem wyprofilowano nachylenia łuków. Same trasy przejazdów zostały utwardzone tłuczniem. Wyznaczono także przebieg linii zasilających do lamp oświetleniowych. Trasa już tej chwili jest w pełni oświetlona. Teren też będzie w całości monitorowany, by uniknąć dewastacji przez wandali. Tor rowerowy, co można już zauważyć, ma dużo szybkich zakrętów i muld, dzięki którym jazda po nim niemal nie wymaga pedałowania, ale trzeba dobrych umiejętności utrzymania równowagi, jak również uwagi na samym torze.

Inwestycja ta kosztowała około 240 tysięcy złotych. Wykonana została z samorządowego budżetu. W regionie pumptracków jest już kilka. Takie tory działają m.in. w Grodzisku i Brwinowie. Na etapie tworzenia jest tor w Milanówku.

BN

UM Podkowa Leśna

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*